Sprawdź kalibrację swojego TV/projektora! Kliknij
HDCinema logo

Nowoczesne technologie
w prostych słowach

Amplitunerowa (r)ewolucja – czyli dlaczego Technics nie jest już sexy. (3)

Amplitunerowa (r)ewolucja – czyli dlaczego Technics nie jest już sexy. (3)

Cięcie kosztów

Dążyliśmy do dobrej jakości cyfrowej, jak już osiągnęliśmy satysfakcjonujący poziom focus przenosi się na koszt wyprodukowania sztuki przy jednoczesnym upakowywaniu jak największej liczby nowych funkcji. Aby tylko wyprzedzić konkurencję. I tak zabawa zaczyna się od obniżania mocy wyjściowej (przy jednoczesnym zwiększaniu ilości kanałów) i redukcję ilości dostępnych wejść i wyjść.

Denon AVR2307 (2007) vs Denon X2000 (2013)

pierw-765x498

pierw2-732x498

Jak widać na powyższych zdjęciach oszczędności są drastyczne. Również kreatywne prezentowanie zdolności mocowych przy wysterowanym jednym głośniku nie pozwala określić rzeczywistej mocy urządzenia, przykładowo model na rok 2013 ma o 20% mniej mocy niż jego poprzednik z 2007.

Ale mimo wszystko porównania urządzeń sprzed ery cyfrowej z bieżącymi są bezcelowe, gdyż te ostatnie po prostu są lepsze.
Docenia to każdy, któremu wymieniamy zakurzonego Technics’a zakupionego jeszcze w Pewexie z kolumnami Tonsil na coś aktualnego. To słychać od razu, nie potrzebne są specjalne audiofilskie testy porównawcze.

Zapraszamy do odwiedzin naszego bloga – wkrótce kolejne publikacje.Specjalista z dziedziny nowoczesnych technologii multimedialnych. Z zamiłowania akustyk.
Założyciel firmy hdcinema, za pośrednictwem której realizuje swoją pasję do dobrej jakości obrazu i dźwięku.


Komentarze


Zobacz również