Sprawdź kalibrację swojego TV/projektora! Kliknij
HDCinema logo

Nowoczesne technologie
w prostych słowach

Amplitunerowa (r)ewolucja – czyli dlaczego Technics nie jest już sexy. (5)

Amplitunerowa (r)ewolucja – czyli dlaczego Technics nie jest już sexy. (5)

Amplituner w sieci

Producenci już od kilku lat zaczęli nieśmiało przemycać złącze LAN w swoich amplitunerach. Z początku niewiele można było z tym zrobić, współcześnie amplitunery stały się, podobnie jak telewizory, bardziej „smart”. Nazwa amplituner sieciowy zapowiada, że wspiera różne serwisy sieciowe. Mało kto eksperymentuje z możliwościami sieciowymi amplitunerów, a są one naprawdę niezwykle interesujące.

Najbardziej przypadło mi do gustu odtwarzanie plików z dysku sieciowego zapiętego do naszej sieci lokalnej. Zależnie od modelu sprawa może skończyć się na odtwarzaniu plików mp3, ale większość obsługuje całą masę formatów audio. Można oglądać zdjęcia a czasem nawet filmy. Nie wnikam w tym momencie w zawiłości co można z danego modelu wycisnąć, pozostańmy na poziomie ogólnym. Większość obsługuje radio internetowe, gdzie można znaleźć ponad 30 tysięcy stacji radiowych z całego świata. Spotkać można różne aplikacje odtwarzające filmy z youtube, wspierające serwisy typu flickr, spotify, last.fm i wiele innych. Denon obsługuje funkcję AirPlay, gdzie z poziomu iPhona/iPada można bezprzewodowo przesłać odtwarzaną właśnie muzykę na duże kolumny.

Ponadto podłączenie do sieci otwarło możliwość sterowania amplitunerem bezpośrednio z tabletu, każdy producent wypuścił swoją aplikację i można ją pobrać w sklepie z aplikacjami dedykowanymi do swojego tabletu.Specjalista z dziedziny nowoczesnych technologii multimedialnych. Z zamiłowania akustyk.
Założyciel firmy hdcinema, za pośrednictwem której realizuje swoją pasję do dobrej jakości obrazu i dźwięku.


Komentarze


Zobacz również


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/stanyy/hdcinema.pl/public_html/blog2/tpl/modern/modules/news-details.php on line 42