Sprawdź kalibrację swojego TV/projektora! Kliknij
HDCinema logo

Nowoczesne technologie
w prostych słowach

Biuro w wersji Office 3.0 - spersonalizowane strefy ciepła i światła

Biuro w wersji Office 3.0 - spersonalizowane strefy ciepła i światła


Warunki pracowni, pomieszczeń i biur są brane pod uwagę, ponieważ od tego może zależeć tryb pracy, a tym samym i wydajność całej organizacji. Włoskie studio architektoniczne Carlo Ratti Associati chce nam pokazać w jaki sposób wyglądać ma Office 3.0, czyli kolejna generacja przestrzeni do pracy.


Projektanci wzięli sobie za cel przygotowanie rozwiązań na miarę ery Internetu Rzeczy, więc w swojej koncepcji zaangażowali czujniki oraz inteligentne oprogramowanie. W ich wizji warunki w biurze mają podażać za pracownikiem, a nie pracownik za warunkami. Office 3.0 to ambitne plany dostarczenia spersonalizowanych stref ciepła i oświetlenia, które mają pojawiać się wszędzie tam, gdzie zatrudnieni się udadzą. Wymagać to będzie ciekawej instalacji, współpracy sensorów, a także przetwarzania danych. Wszystko jednak firma już opracowała i właśnie realizuje w swojej siedzibie w Turynie.


Projekt ma uwzględniać ekologię i oszczędności wynikające z nowego podejścia. Wpływać na jakość pracy, ale i organizację przestrzeni biurowej na podstawie zbieranych odczytów i przebywania w budynku. System zainteresować może zarówno wielkie korporacje, jak i mniejsze firmy, w których pojawia się chęć realizacji nowoczesnych rozwiązań. Jak dokładniej ma działać Office 3.0? Na swoim blogu przyjrzałem się temu ciekawemu pomysłowi nieco bliżej. Zapraszam na tabliczni.pl, gdzie lepiej zrozumiecie ideę pomysłu, sposoby jego realizacji oraz drzemiący w projekcie potencjał.


Źródło: tabliczni.pl


Komentarze


Zobacz również


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/stanyy/hdcinema.pl/public_html/blog2/tpl/modern/modules/news-details.php on line 42