Sprawdź kalibrację swojego TV/projektora! Kliknij
HDCinema logo

Nowoczesne technologie
w prostych słowach

Ergonomiczne konferencje (1).

Ergonomiczne konferencje (1).

Ergonomiczne konferencje

Konferencje zawsze wiążą się z prezentacją treści. Treść multimedialna wymaga odpowiedniej infrastruktury, świadomy prezenter wymaga odpowiedniej jakości, właściciel sali powinien zapewnić nowoczesne i łatwe w obsłudze środowisko multimedialne. To w skrócie.
Ergonomia i łatwa obsługa sali konferencyjnej przynosi wymierne korzyści w postaci zadowolonych użytkowników, którym pozostaną w pamięci pozytywne skojarzenia z konkretnym miejscem czy marką.
Tak więc coraz częściej mamy do czynienia ze świadomym konferansjerem, który mając do wyboru wiele sal konferencyjnych w okolicy – do swojej prezentacji wybierze tę o wysokim standardzie, bezproblemowej obsłudze oraz z doskonałą jakością obrazu i dźwięku.

wyposażenie sal konferencyjnych

Standard nieznany?

Oficjalnie nie istnieje coś takiego jak standard wyposażenia sali konferencyjnej. Każdy ma swoje wymagania oraz potrzeby. Oczywiście trzeba wyświetlić obraz i odtworzyć dźwięk, podłączyć komputer, itp. ale nikt nie precyzuje czym i w jakim standardzie.
Wprowadziliśmy więc swoje wewnętrzne standardy, które począwszy od etyki pracy instalatorów a na ergonomii użytkowania kończąc, definiują kompleksowy system multimedialny na znakomitym poziomie.

Wyposażenie multimedialne sali konferencyjnej powinno cechować się właściwymi parametrami technicznymi. Często antagonistyczne cechy danej sali konferencyjnej wymagają umiejętnego projektowania i bogatego doświadczenia. Przykładowo przekątna obrazu powinna być na tyle duża aby prezentowane treści były widoczne dla najodleglejszego widza. Jednakże jednocześnie nie aż tak duża aby osoby siedzące z przodu musiały oglądać prezentowane treści „na raty” błądząc wzrokiem po zbyt dużym ekranie.
Takich zagadnień jest dostatecznie dużo aby z fajnej sali – poprzez nieumiejętne planowanie – zrobić bezużytecznego golema.
Profesjonalne podejście do kwestii multimediów w salach konferencyjnych gwarantuje przede wszystkim:
– Dobrą jakość i rozdzielczość obrazu
– Czysty dźwięk z naciskiem na klarowność mowy
– Łatwość korzystania z infrastruktury multimedialnej
– Niezawodną pracę przez wiele lat
– Komfort akustyczny
– Zintegrowane sterowanie oświetleniem, roletami, klimatyzacją
– Ergonomiczny design
– Komfortowe meble

Kierowanie się taką wizją pozwala firmie HDCINEMA być liderem w zakresie tworzenia nowoczesnych przestrzeni konferencyjnych.


Specjalista z dziedziny nowoczesnych technologii multimedialnych. Z zamiłowania akustyk.
Założyciel firmy hdcinema, za pośrednictwem której realizuje swoją pasję do dobrej jakości obrazu i dźwięku.


Komentarze


Zobacz również


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/stanyy/hdcinema.pl/public_html/blog2/tpl/modern/modules/news-details.php on line 42