Sprawdź kalibrację swojego TV/projektora! Kliknij
HDCinema logo

Nowoczesne technologie
w prostych słowach

Inteligentne budynki czyli co w ścianie piszczy (1).

Inteligentne budynki czyli co w ścianie piszczy (1).

Inteligencja od kuchni

Bezpieczny i komfortowy, z przyjaznym interfejsem dla domowników – takim sloganem powinien charakteryzować się nasz inteligentny dom.
Inteligencja to nieuchronny kierunek w nowoczesnym budownictwie. Mnogość urządzeń elektrycznych i elektronicznych, którymi się otaczamy wciąż rośnie, podobnie z resztą jak nasze zapotrzebowanie na komfort. W pewnym momencie sprawna kontrola nad całością staje się po prostu niezbędna, gdyż prozaiczne czynności zaczynają nas nadmiernie absorbować.

inteligetny dom

Ile to kosztuje?

Drożej niż instalacja tradycyjna, taniej niż dobrej klasy samochód. Dokładną kwotę poznajemy w momencie określenia zakresu automatyzacji, bo każdą instalację traktujemy indywidualnie.
Wiele osób budując dom a’priori odrzuca instalację inteligentną z uwagi właśnie na koszty. I większość z nich nie jest zadowolona ze swojej decyzji po upływie kilku lat. A perspektywa modernizacji instalacji elektrycznej w zamieszkanym budynku nie napawa optymizmem.
Tak więc warto rozważyć kwestię automatyki jako inwestycję na wiele lat. Zalecamy przygotować okablowanie w wersji uniwersalnej, tak, aby możliwe było uruchomienie zarówno elektryki tradycyjnej jak i instalacji inteligentnej.
Świadomie pomijam systemy bezprzewodowe, gdyż dążymy do dostarczania rozwiązań niezawodnych i bezpiecznych, a medium radiowe takim nie jest.

inteligenty dom

Pozdrawiamy, HDCINEMA.


Specjalista z dziedziny nowoczesnych technologii multimedialnych. Z zamiłowania akustyk.
Założyciel firmy hdcinema, za pośrednictwem której realizuje swoją pasję do dobrej jakości obrazu i dźwięku.


Komentarze


Zobacz również