Sprawdź kalibrację swojego TV/projektora! Kliknij
HDCinema logo

Nowoczesne technologie
w prostych słowach

Inteligentne budynki czyli co w ścianie piszczy (1).

Inteligentne budynki czyli co w ścianie piszczy (1).

Bezpieczny i komfortowy, z przyjaznym interfejsem dla domowników – takim sloganem powinien charakteryzować się nasz inteligentny dom.

Inteligencja od kuchni

Inteligencja to nieuchronny kierunek w nowoczesnym budownictwie. Mnogość urządzeń elektrycznych i elektronicznych, którymi się otaczamy wciąż rośnie, podobnie z resztą jak nasze zapotrzebowanie na komfort. W pewnym momencie sprawna kontrola nad całością staje się po prostu niezbędna, gdyż prozaiczne czynności zaczynają nas nadmiernie absorbować.

kino w salonie

Ile to kosztuje?

Drożej niż instalacja tradycyjna, taniej niż dobrej klasy samochód. Dokładną kwotę poznajemy w momencie określenia zakresu automatyzacji, bo każdą instalację traktujemy indywidualnie.
Wiele osób budując dom a’priori odrzuca instalację inteligentną z uwagi właśnie na koszty. I większość z nich nie jest zadowolona ze swojej decyzji po upływie kilku lat. A perspektywa modernizacji instalacji elektrycznej w zamieszkanym budynku nie napawa optymizmem.
Tak więc warto rozważyć kwestię automatyki jako inwestycję na wiele lat. Zalecamy przygotować okablowanie w wersji uniwersalnej, tak, aby możliwe było uruchomienie zarówno elektryki tradycyjnej jak i instalacji inteligentnej.
Świadomie pomijam systemy bezprzewodowe, gdyż dążymy do dostarczania rozwiązań niezawodnych i bezpiecznych, a medium radiowe takim nie jest.

inteligenty dom

Pozdrawiamy, HDCINEMA.


Specjalista z dziedziny nowoczesnych technologii multimedialnych. Z zamiłowania akustyk.
Założyciel firmy hdcinema, za pośrednictwem której realizuje swoją pasję do dobrej jakości obrazu i dźwięku.


Komentarze


Zobacz również


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/stanyy/hdcinema.pl/public_html/blog2/tpl/modern/modules/news-details.php on line 42