Sprawdź kalibrację swojego TV/projektora! Kliknij
HDCinema logo

Nowoczesne technologie
w prostych słowach

Inteligentne budynki czyli co w ścianie piszczy (3).

Inteligentne budynki czyli co w ścianie piszczy (3).

Niech twój dom zachowuje się logicznie

Inteligentny dom to dom, który wyposażony jest w logikę. Logika rejestruje zdarzenia w budynku (np. otwarcie okna, zmiana prędkości wiatru, zmiana temperatury, itp.) i reaguje na nie we wcześniej zaprogramowany sposób. A sposób ten określa użytkownik tak, aby było to zgodne z jego codziennym trybem życia.
Można wykorzystać czujniki alarmowe jako elementy sterowania oświetleniem w korytarzach, dzięki temu zbędne stają się tam wyłączniki ścienne.
Wykorzystanie kontaktronów w oknach informuje system alarmowy o włamaniu, automatykę o uchylonym bądź otwartym oknie. Mając taką informację można wezwać grupę interwencyjną, bądź zapobiec rozwinięciu rolety wewnętrznej gdy okno jest otwarte czy zredukować ogrzewanie w tym pomieszczeniu.

Cały dom w jednym palcu

Wszystkie sposoby, za pomocą których możemy sterować naszym domem nazywamy fachowo interfejsem użytkownika. W ich skład na pewno zaliczymy klawisze naścienne, piloty, tablety, smartfony, komputery itp.
Najpraktyczniejsze są klawisze naścienne i nie może ich zabraknąć w newralgicznych punktach. Niemniej sterowanie z poziomu tabletu czy smartfona otwiera nam możliwości pełnego zarządzania.
Bez wstawania z kanapy można otworzyć bramę wjazdową, przeglądnąć monitoring, zgasić oświetlenie w nieużywanych pomieszczeniach itp.

sterowanie inteligentnym domem

Przykładowy screen z aplikacji sterującej domem

Ten sam interfejs udostępnić możemy wszystkim domownikom, włącznie z dostępem zdalnym przez internet.

W przypadku systemów dostarczanych przez firmę HDCINEMA sam wygląd aplikacji sterującej jest dowolny. Programista ma pełną swobodę w tworzeniu grafiki, rozmieszczeniu klawiszy i przyporządkowania funkcji logicznych. Jeden rzut oka na ekran iPada może dostarczać wyczerpującą informację na temat całego naszego domu. To najszybszy, ergonomiczny i komfortowy sposób korzystania z instalacji w domu.
Stanisław Nowicki
CEO, HDCINEMA
Copyright 2013
www.hdcinema.pl

Firma HDCINEMA oferuje fachowe i kompleksowe spojrzenie na kwestie automatyzacji budynków. Profesjonalna wiedza w zakresie najnowszych rozwiązań pozwala na kreatywną integrację wszelkich obwodów i instalacji. Realizujemy instalacje magistralne (przewodowe) dzięki temu dostarczane systemy cechują się wysoką niezawodnością. Wyposażamy domy, rezydencje jak również obiekty dla biznesu.


Specjalista z dziedziny nowoczesnych technologii multimedialnych. Z zamiłowania akustyk.
Założyciel firmy hdcinema, za pośrednictwem której realizuje swoją pasję do dobrej jakości obrazu i dźwięku.


Komentarze


Zobacz również


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/stanyy/hdcinema.pl/public_html/blog2/tpl/modern/modules/news-details.php on line 42